PRZEKŁUWANIE USZU I NOSA

 

Sterylne, jednorazowe produkty. Na początku zaznaczamy miejsce przekłucia i dezynfekujemy skórę. Przekłucie wykonujemy sterylnym kolczykiem, umieszczonym w sterylnej kasecie, która została wyjęta ze sterylnego opakowania. Wszystkie części, które cie dotykają, są sterylne i jednorazowego użytku.

Troska o zdrowie jest naszą przewodnią ideą. Nasze metody bezpiecznego przekłuwania ciała zostały opracowane z uwzględnianiem zasad nowoczesnej aseptyki, tak aby nie dopuścić podczas zabiegu do zakażeń bakteryjnych (np. MRSA – gronkowcem złocistym) oraz zakażeń wirusami krwi np (WZW B – wirusowym zapaleniem wątroby typu B).

Nie masz alergii kontaktowej? Wspaniale ! Możemy Ci pomóc dodatkowo zabezpieczyć się przed nią. Alergia może rozwinąć się na każdym etapie Twojego życia. Ryzyko alergii zwiększa się, gdy do przekłuwania ciała używa się kolczyków które w swoim składzie zawierają np: nikiel, pallad, kobalt, a nawet złoto.

Bezpieczne materiały. Nasza biżuteria do przekłuwania uszu i nosa jest przyjemna dla Twojej skóry, nawet gdy masz alergię, ponieważ została opracowana po konsultacjach z lekarzami dermatologami. Możesz ją nosić, nawet jeżeli już masz alergię. Kolczyki Blomdahl wykonane są z plastiku medycznego lub czystego tytanu medycznego. Mogą być platerowane w kolorze złota lub srebra, ale tylko w obrębie miejsc które nie mają kontaktu ze skórą.

Czy to boli? Nie. Tak. Trochę. Każdy odczuwa inaczej. Jedni mówią, że troszkę szczypie, inni porównują do ukąszenia komara. Bezpośrednio po zabiegu, możesz odczuwać delikatne pieczenie, które szybka zanika.

Szybko i bezpiecznie. Przekłuwanie metodą Blomdahl trwa chwilę. Nasze kolczyki do przekłuwania uszu i nosa są tak zaprojektowane, aby szybko i łagodnie przejść przez skórę.

Równoczesne przekłuwanie obu uszy – najlepsze dla dzieci.

Czy Twoje dziecko chce mieć przekłute uszy? Nawet jeżeli bardzo chce i nie może się doczekać, to często zdarza się że zmienia zdanie po przekłuciu pierwszego ucha. Dlatego Blomdahl opracował metodę, która umożliwia równoczesne przekłucie uszu. Szybciej, bezpieczniej i łagodniej dla twojego dziecka.

Czysto i sucho. Dokładnie przemywaj miejsce przekłucia wodą i mydłem w płynie, dwa razy dziennie. Następnie osusz chusteczkami higienicznymi. Dodatkowo wskazane jest przemywanie uszu specjalnymi wacikami oczyszczającymi Pircing Aftercare. Nigdy nie dotykaj kolczyków brudnymi rękoma. Nie przekręcaj kolczyków. Uważaj, używając lakierów i nakładając ubrania, aby nie podrażniać i nie zanieczyścić miejsca przekłucia.

Stały dostęp do powietrza. Cyrkulacja powietrza w miejscu przekłucia zapewnia lepsze gojenie. Dlatego Blomdahl zaprojektował specjalną biżuterię do przekłuwania uszu i nosa. W przypadku przekłuć uszu, opatentowana zatyczka firmy Blomdahl zatrzymuje się na blokadzie umieszczonej na sztyfcie. Całkowicie zasłania ostrą końcówkę sztyftu i zabezpiecza skórę za uchem przed podrażnieniami. Zatyczka pozostaje w bezpiecznej odległości od płatka ucha, nie można jej docisnąć, dzięki temu powietrze swobodnie dociera do miejsca przekłucia.

Pierwszy rok po przekłuciu. Chcąc uzyskać właściwą średnice dziurki po przekłuciu, powinno się zmieniać kolczyki, którymi zostało wykonane przekłucie, na kolczyki Blomdahl Skin Frendly Jewellery (sześć tygodni po przekłuciu i cztery tygodnie po przekłuciu nosa). Należy zrobić to bardzo ostrożnie, ponieważ miejsce przekłucia nie jest w pełnie wygojone. Przekłucie goi się prawie cały rok, należy więc zachować szczególną ostrożność w tym czasie.

Zmieniaj swoją biżuterię bardzo ostrożnie. Ścianki dziurki po przekłuciu są cienkie i delikatne. Kolczyki Blomdah, którymi przekłuwa się uszy i nos, mają nieco grubszy sztyft, aby zapewnić dodatkowy margines bezpieczeństwa. Dzięki temu zakładając zwykłe kolczyki, nie będziesz podrażniać miejsca przekłucia i narażać go na infekcję.

Noś biżuterię, która jest przyjazna dla twojej skóry. Ryzyko powstania alergii jest największe w pierwszym roku po przekłuciu. Dlatego tak ważne jest, aby w tym czasie nosić bezpieczną, hipoalergiczną biżuterię. Firma Blomdahl wraz z lekarzami dermatologii opracowała przyjazną dla Twojej skóry biżuterię Skin Friendly Jewellery. Biżuterię Blomdahl polecamy wszystkim, którzy noszą kolczyki.